Ламінування – це послуга для захисту та покращення зовнішнього вигляду друкованої продукції. Метод полягає в накладенні тонкого захисного шару на поверхню документа, роблячи його гладеньким та охайним.

Існують різні види ламінування, включаючи глянцеве, матове та напівматове:

 • Глянцеве надає блискучий ефект, збільшуючи яскравість кольорів та роблячи їх насиченішими;

 • Матове, навпаки, створює матову поверхню, яка не відбиває світло, забезпечуючи більш природний вигляд;

 • Напівматове ламінування поєднує властивості обох типів, створюючи стриманий блиск.

Коли використовують ламінування

Зазвичай ламінування в Дніпрі застосовують для наступних видів поліграфічної продукції:

 • Рекламні матеріали. Брошури, плакати, каталоги та інші рекламні матеріали часто ламінуються для захисту від зносу. Це особливо важливо, оскільки рекламні матеріали часто обробляються та передаються з рук в руки;

 • Видання та книги. Обкладинки книг та видання часто піддаються ламінуванню, щоб довше уникнути зносу та зберегти якість видання з плином часу;

 • Візитні картки та інші документи. Це додає стійкість візитним карткам та іншим важливим документам, зменшуючи ймовірність їх пошкодження чи забруднення внаслідок повсякденного використання.

Практично будь-який вид поліграфії може бути підданий процесу ламінування. Це охоплює друк на папері, картоні, фотографічному папері, а також спеціальних матеріалах для великоформатного друку. Ламінування - це універсальний спосію захисту та поліпшення якості будь-якого виду друкованої продукції.

Особливості ламінування

Ламінування – це процес, який має кілька важливих особливостей, що роблять його важливим елементом в захисті та поліпшенні якості друкованої продукції. Його етапи:

1. Підготовка матеріалу.

Це може бути будь-який документ, від брошур до обкладинок книг або афіш. Друкований матеріал розміщується між двома шарами ламінату.

2. Передача через ламінувальну машину.

Далі матеріал подається через ламінувальну машину. Вона має рулони тонкої плівки (ламінату), які нагріваються, щоб стати м'якими та пластичними.

3. Об'єднання шарів.

Коли матеріал проходить через машину, нагріта плівка розтоплюється та зливається з поверхнею документа. Тиснення та тепло об'єднують шари разом, утворюючи єдиний захисний шар.

4. Охолодження та висихання.

Після проходження через машину ламінування, ламінований матеріал проходить через регіон охолодження, щоб плівка затверділа. Це забезпечує, що ламінований документ стає стійким та готовим до використання.

5. Різка та обробка.

Останній етап полягає в різанні та обробці ламінованого матеріалу до потрібних розмірів. Це може включати вирізання країв, округлення кутів або інші процедури, щоб завершити продукт.

6. Готовий продукт.

Після всіх цих кроків готовий ламінований матеріал готовий для використання. Його захищена поверхня дозволяє матеріалу бути більш стійким та стабільним, зберігаючи якість та вигляд довше.

Процес варіюється в залежності від типу машини та матеріалів, але загальний процес полягає в об'єднанні плівки з друкованим матеріалом для створення стійкого та захищеного шару.

Плюси та мінуси ламінування

Вирішуючи чи замовляти ламінування продукції, радимо переглянути плюси та мінуси цього методу.

Переваги:

 • Основна перевага ламінування полягає в захисті. Воно робить документи та матеріали стійкими до подряпин, вологи, забруднень та зносу, забезпечуючи їм тривалість та довговічність;

 • Естетика та візуальний ефект. Воно підсилює кольори, додає глибину та блиск, що робить друк більш привабливим та професійним;

 • Легкість догляду. Поверхня легко чиститься та залишається довго чистою без втрати яскравості кольорів або якості друку.

Мінуси:

 • Витрати. Послуга збільшить витрати на друкарські послуги.

 • Обмеження змін. Після ламінування важко вносити зміни до документів, оскільки це вимагає спеціальних процедур.

Друкарня в Дніпрі “Дніпрограф” пропонує послугу ламінування по конкурентній ціні. Крім цього в нас ви можете замовити інші види друкарської та пост друкарської обробки та дизайну.

Звертайтесь до нас, і ви отримаєте стовідсотково якісну роботу в найшвидший строк.