Етикетка — це інформаційний ярлик, який використовують на різних товарах та продукції для передачі важливої ​​інформації. Друк етикеток у Дніпрі — затребувана послуга, необхідна для безпеки, зручності та інформованості покупців. Етикетки допомагають надати споживачам необхідні відомості про продукт, тобто спрощують вибір необхідного товару та допомагають швидше зважитися на покупку.

Яку продукцію потрібно маркувати

В Україні є обов'язкове маркування для певних видів продукції. Ключовим законом, що регулює цю сферу є "Про маркування товарів", і відповідно до нього треба маркувати наступну продукцію:

 • Алкогольні напої. Усі алкогольні напої, включаючи пиво, вино, горілку, міцні настоянки тощо, повинні бути марковані спеціальними марками, які містять унікальні коди та іншу інформацію для контролю за переміщенням та справжністю продукції;

 • Тютюнову продукції. Тютюнові вироби також повинні мати спеціальні марки для ідентифікації та контролю за оборотом тютюнової продукції;

 • Фармацевтичні продукти. Лікарські засоби та медичні препарати також повинні бути промарковані для забезпечення їх справжності та контролю за переміщенням постачання;

 • Молочні продукти. Деякі види молочної продукції також можуть підпадати під обов'язкове маркування;

 • Парфумерно-косметична продукція. Деякі види косметичних продуктів і парфумерії також повинні бути марковані. Важливо зазначити, що перелік продукції, що підлягає маркуванню, може змінюватись та рекомендується звертатися до офіційних джерел та законодавства України для отримання актуальної інформації про вимоги до маркування конкретних товарів.

Види етикеток

Існує кілька видів етикеток залежно від їх призначення та способу застосування:

 • Паперові. Найпоширеніший вид, який наносять на продукцію за допомогою клею. Вони використовуються в харчовій та фармацевтичній промисловості;

 • Пластикові. Вироби із пластмаси часто використовуються для маркування напоїв, косметичних засобів та побутової хімії;

 • Самоклеючі. Мають клейовий шар, який дозволяє клеїти їх на продукцію. Друк на самоклеючій плівці можна замовити на сайті або за телефоном;

 • Термотрансферні. Їх наносять на продукцію за допомогою термотрансферного принтера, тому вони стійкі до стирання та вицвітання;

 • З QR-кодами. Сучасний вид етикеток, що містять QR-коди, що дозволяють споживачу отримувати додаткову інформацію про продукт за допомогою смартфона. Крім інформування, QR-коди буквально залучають нових користувачів на сайт, тому, крім інформування, грають і рекламну роль. Радимо обов'язково використовувати їх для просування свого бізнесу.

Що має бути зазначено на етикетці для продуктів

На етикетках продуктів обов'язково має бути така інформація:

 • Найменування продукту. Повна та точна назва;

 • Склад продукту. Перелік інгредієнтів із зазначенням їх кількості;

 • Термін придатності або термін використання після відкриття;

 • Умови зберігання. Рекомендації щодо умов;

 • Харчова та енергетична цінність. Калорійність та вміст поживних речовин. Інструкції із застосування. Рекомендації щодо використання продукту;

 • Виробник. Назва та адреса компанії-виробника;

 • Країна походження. Інформація про країну, де було виготовлено продукт.

Виготовлення етикеток

Процес виготовлення етикеток відрізняється залежно від типу етикетки, матеріалів та технологій. Ось загальний огляд етапів процесу виготовлення:

 1. Дизайн та переддрукова підготовка. Спершу створюється дизайн з урахуванням візуальних та інформаційних вимог продукції. Вибираються кольори, шрифти та розміри.

 2. Вибір матеріалів. Від обраної продукції та умов експлуатації залежить вибір відповідного матеріалу. Матеріал може бути паперовим, пластиковим, самоклеючим і т.д.

 3. Друк. Для невеликих тиражів чи складних дизайнів часто використовується цифровий друк. Для великих — флексографський друк, особливо для пакування продуктів харчової промисловості. Також застосовується офсетна розробка.

 4. Нанесення захисних покриттів та фінішна обробка. Етикетки часто ламінуються для захисту від впливу вологи, олій та подряпин. УФ-лак дозволяє створити ефектні оздоблювальні ефекти та посилити захист етикетки. Готові етикетки вирізають за заданими розмірами. Якщо продукція постачається у рулонах, вони намотуються на спеціальні носії.

 5. Контроль якості. Готовий продукт проходить контроль якості на відповідність дизайну, друку та інших технічних характеристик.

 6. Упаковка та доставка. Після перевірки якості поліграфічні вироби упаковуються та готуються до відправки замовнику.

Процес виготовлення може бути досить складним і деякі етапи можуть відрізнятися в залежності від конкретних вимог замовника. Поліграфія Дніпрограф може похвалитися найновішим обладнанням, завдяки чому ми гарантуємо високу якість готової продукції та швидкість виконання замовлення.

Довіртеся нашій компанії, і ми перетворимо вашу ідею в реальність, надавши інноваційні та креативні рішення для етикеток, що допоможе вам підвищити продажі.